– Aktualności – ogólne

Obrazek poglądowy uatrakcyjniający artykuł

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Drzewo w obiektywie”

Przyrodniczy konkurs fotograficzny skierowany jest do:

  • uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych (kategoria UCZNIOWIE)
  • osób dorosłych (kategoria DOROŚLI)

z terenu 22 Gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki tj. Miasto Jasło, Gmina Biecz, Gmina Brzostek, Gmina Brzyska, Gmina Chorkówka, Gmina Czarna, Gmina Dębica, Miasto Dębica, Gmina Dębowiec, Gmina Jasło, Gmina Jedlicze, Gmina Jodłowa, Gmina Kołaczyce, Gmina Krempna, Gmina Nowy Żmigród, Gmina Osiek Jasielski, Gmina Pilzno, Gmina Sękowa, Gmina Skołyszyn, Gmina Szerzyny, Gmina Tarnowiec, Gmina Żyraków.

Termin realizacji konkursu: październik – listopad 2021r.

Zadaniem uczestników jest wykonanie fotografii – przedstawiającej drzewo, drzewa lub zadrzewienia, na której autor uchwyci piękno i harmonię przyrody.

Celem Konkursu jest wzmocnienie świadomości wśród Uczestników jaką rolę pełnią drzewa –kształtowanie postaw ekologicznych, wzbudzenie zrozumienia konieczności ochrony środowiska lokalnego.

Poprzez udział w Konkursie wzmocni się zamiłowanie oraz poszanowanie otaczającej przyrody, udział w Konkursie przyczyni się także do promocji walorów przyrodniczych, rozwoju zainteresowań przyrodniczych wśród wszystkich Uczestników.

W szczególności prosimy o wykonywanie zdjęć zorientowanych poziomo (celem umieszczenia w Kalendarzu na 2022 rok)

1. w kategorii UCZNIOWIE
Szkoła, w której uczniowie są zainteresowani uczestnictwem w Konkursie potwierdza udział na formularzu zgłoszeniowym (załącznik nr 1) w terminie do 25.10.2021r (zmiana Regulaminu).

Komisja konkursowa przeprowadzi eliminacje gminne, wybierając po dwie fotografie z danej gminy. Następnie spośród 44 gminnych laureatów (przy założeniu, że szkoły z wszystkich 22 gmin zgłoszą udział w konkursie) wyłoni trzy najlepsze fotografie, przyznając im I, II oraz III miejsce.

Nagrody otrzymają:

  • finaliści I, II i III miejsca (3 uczniów)
  • laureaci wybrani z każdej gminy (41 uczniów)

2. w kategorii DOROŚLI
Komisja konkursowa spośród wszystkich nadesłanych fotografii wybierze i nagrodzi trzy najlepsze oraz jedno wyróżnienie.

Nagrody otrzymają:

  • finaliści I, II i III miejsce (3 dorosłych)
  • wyróżnienie (1 dorosły)

Fotografie konkursowe w obu kategoriach można przesyłać do 03.11.2021r.:

  • w wersji elektronicznej na adres e-mail: konkurs@wisloka.pl
  • w wersji papierowej na adres Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. Towarowa 29, 38-200 Jasło

Szczegóły w Regulaminie.

Ogłoszenie wyników konkursu: Związek Gmin Dorzecza Wisłoki po wyłonieniu najlepszych fotografii powiadomi ich autorów poprzez wiadomość e-mail oraz ogłoszenie wyników na stronie www.wisloka.pl w zakładce Projekty – Edukacja Ekologiczna.

Formularz zgłoszeniowy i regulaminy dostępne są poniżej:

podpisanie umowy na zwiększenie zakresu robót w Gminie Dębowiec

W dniu 13.08.2021r., w ramach Projektu „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap III”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, podpisane zostały umowy na budowę łącznie ponad 5,5 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 34 przepompowni ścieków w miejscowościach: Łazy Dębowieckie i Majscowa.
Umowy w imieniu Zamawiającego podpisał Marcin Bolek, Wójt Gminy Dębowiec, natomiast po stronie Wykonawcy Marcina Soczek, Wiceprezes Zarządu firmy MULTIKOP Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Strzeszynie.
Wartość wykonania robót budowlanych, zgodnie z zawartymi umowami, to 2 087 618,88 zł brutto.
Realizacja dodatkowych zadań w Gminie Dębowiec stała się możliwa dzięki uzyskanym oszczędnościom, w wyniku przeprowadzonych przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki postepowań przetargowych oraz złożeniem wniosku o rozszerzenie do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Sieć kanalizacyjna w Łazach Dębowieckich

Dobiegły końca prace związane z realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sieci kanalizacyjnej w Łazach Dębowieckich”.

Roboty prowadzone były w ramach projektu Funduszu Spójności nr POIS.02.03.00-00-0239/17-00 pn. „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap III”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W ramach zakończonego kontraktu:

  • wybudowano 8 687 m kanalizacji sanitarnej (w tym 1 252 m rurociągów tłocznych) 
  • pompownię ścieków P1.

Wartość kontraktu wyniosła 4 108 625,69 zł brutto.

LISTA LAUREATÓW

I. FINALIŚCI

I miejsce: Julia Kurowska – Zespół Szkół w Zręcinie – Gmina Chorkówka

II miejsce: Lena Kraus – Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle – Miasto Jasło

III miejsce: Krystian Kosowski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Swoszowej – Gmina Szerzyny

VI miejsce (dodatkowe): Natalia Żmijewska – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle – Miasto Jasło

II. LAUREACI GMINNI

  1. Gmina Biecz
    Zuzanna Olbrych – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bieczu
    Dodatkowo wyróżniono: Emilia Trębacz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rożnowicach
  2. Gmina Brzostek
    Magdalena Sztorc – Szkoła Podstawowa w Gorzejowej
    Dodatkowo wyróżniono: Kacper Nowak – Szkoła Podstawowa w Brzostku
  3. Gmina Brzyska
    Kinga Szot – Społeczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Dolnej
    Dodatkowo wyróżniono: Szymon Rachowicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Błażkowej
  4. Gmina Chorkówka
    Dodatkowo wyróżniono: Mikołaj Drożdżal – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zręcinie
  5. Gmina Czarna
    Paulina Szerszeń – Szkoła Podstawowa w Chotowej
  6. Gmina Dębica
    Maria Szela – Publiczna Szkoła Podstawowa w Stobiernej
    Dodatkowo wyróżniono: Amelia Górka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gumniskach
  7. Miasto Dębica
    Julia Wolak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy
    Dodatkowo wyróżniono: Natalia Wlezień – Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy
  8. Gmina Dębowiec
    Marcin Mroczka – Szkoła Podstawowa w Dobryni
    Dodatkowo wyróżniono: Viktoria Chochołek – Zespół Szkół w Dębowcu
  9. Gmina Jasło
    Miłosz Gomółka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy
    Dodatkowo wyróżniono: Błażej Piekarz – Szkoła Podstawowa w Szebniach
  10. Miasto Jasło
    Dodatkowo wyróżniono: Piotr Lechowski – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle
  11. Gmina Jedlicze
    Zofia Sanocka – Szkoła Podstawowa w Piotrówce
    Dodatkowo wyróżniono: Nikola Ciupa – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żarnowcu
  12. Gmina Jodłowa
    Agnieszka Maczuga – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jodłowej
    Dodatkowo wyróżniono: Karolina Łącka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Jodłowej
  13. Gmina Kołaczyce
    Mateusz Matyjasz – Zespół Szkół Społecznych w Sieklówce
  14. Gmina Krempna
    Zuzanna Słonka – Szkoła Podstawowa w Krempnej
  15. Gmina Nowy Żmigród
    Katarzyna Kosiba – Szkoła Podstawowa w Łężynach
    Dodatkowo wyróżniono: Michał Adamik – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie
  16. Gmina Osiek Jasielski
    Oliwia Pieknik – Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej
  17. Gmina Pilzno
    Julita Kmiecik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie
  18. Gmina Sękowa
    Zuzanna Zawiła – Szkoła Podstawowa w Siarach
    Dodatkowo wyróżniono: Magdalena Przybyło – Szkoła Podstawowa w Sękowej
  19. Gmina Skołyszyn
    Lena Podkulska – Szkoła Podstawowa w Skołyszynie
    Dodatkowo wyróżniono: Karolina Wszołek – Szkoła Podstawowa w Lisowie
  20. Gmina Szerzyny
    Dodatkowo wyróżniono: Marek Duda – Publiczna Szkoła Podstawowa w Żurowej
  21. Gmina Tarnowiec
    Olga Tomasik – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu
    Dodatkowo wyróżniono: Dorota Sanocka – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu
  22. Gmina Żyraków
    Konrad Maniewski – Szkoła Podstawowa w Zasowie
    Dodatkowo wyróżniono: Magdalena Czerniak – Szkoła Podstawowa w KorzeniowieI. 
Back to top