październik, 2025 - Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle

plakat promujący klub ekologa

W dniu 17 października br. Opiekunowie i Członkowie Klubów Ekologa z terenu 22 gmin Związku Gmin Dorzecza Wisłoki uczestniczyli w szkoleniach online w ramach zadania z zakresu edukacji ekologicznej pn. „Ekologiczne wyzwania” skierowanego do Klubów Ekologa.
Tematyka szkolenia obejmowała sposoby na ochronę powietrza, segregacje odpadów i recykling, oszczędzanie wody, energii i zrównoważony rozwój.

plakat promujący klub ekologa
infografika dot. permakultury
infografika dot. upcyklingu
infografika dot. ekonawyków

Po szkoleniach Klubowicze podjęli wyzwanie ekologiczne w formie checklisty szkolnej i domowej w zakresie ekologicznego postępowania w szkole i domu, przestrzegania zasad ekologicznych oraz przekazywania wiedzy w zakresie środowiska społeczności szkolnej oraz domownikom.

checklista dot czynności domowych do wykonania aby być ekologicznym

Następnie Członkowie Klubów przeprowadzą podsumowanie swoich działań w formie debaty i przygotowania sprawozdania z fotorelacją z zadania.

Na prace Klubowiczów czekamy do końca listopada. Po czym nastąpi weryfikacja prac
i przyznanie nagród.

uczestnicy spotkania koordynatorów Lokalnych Partnerstw Wodnych z województwa świętokrzyskiego w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki

W dniu 3 października 2025 r. Związek Gmin Dorzecza Wisłoki gościł członków i koordynatorów Lokalnych Partnerstw Wodnych z województwa świętokrzyskiego.

Spotkanie to było częścią wizyty studyjnej zorganizowanej przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Celem wizyty studyjnej było zaprezentowanie rozwiązań służących poprawie gospodarki wodnej, w tym przeciwdziałania skutkom zarówno niedoboru, jak i nadmiaru wody, a także metod jej gromadzenia.

Podczas spotkania w siedzibie Związku goście wysłuchali prezentacji Dyrektora Zarządzającego w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – Pana Andrzeja Czerneckiego dotyczącej działalności Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, w tym projektów zrealizowanych i realizowanych obecnie, a dotyczących gospodarki wodnej na terenie 22 gmin Związku.

Back to top

Informujemy, że w dniu 5 czerwca (piątek) 2026 r. 
biuro Związku Gmin Dorzecza Wisłoki 
będzie nieczynne